wyszukaj!
Hauptseite Aktuelles
Heute

11.05.2012
Godzina: 08:26:54

11.05.1886 r.

Geburten:

Zygmunt Łempicki, germanista, teoretyk literatury; zginął w obozie koncentracyjnym Auschwitz.
[mehr]

Aktuelles

Dni Tureckie w Wodzisławiu Śląskim

2012-05-08

 
Dni Tureckie
1-3 czerwca 2012 r. w Wodzisławiu Śląskim


Pierwsze dni czerwca to nie tylko 43. obchody Dni Miasta, ale także Dni Tureckie zorganizowane razem z naszym miastem partnerskim Alanya. Przed nami szereg atrakcji, które przeniosą nas w słoneczny klimat znad Morza Śródziemnego na Riwierze Tureckiej. Wśród propozycji, które przygotowano na tę okazję, znajdą się m.in. wystawa pt. „Alanya”, na której podziwiać będziemy zdjęcia, tkaniny, stroje i kompozycje kwiatowe z Turcji (Muzeum Miejskie, 1.06 godz. 16:00), występy grupy folklorystycznej „Otantic” (rynek, sobota i niedziela, godz. 17.00), imprezy z udziałem DJ’a "G-No" Gökhan Sakaltaşz DJ Performance z Turcji (stadion, sobota, godz. 16.00), występ zespołu rockowego „Orange” z Turcji (stadion, sobota, godz.18.00), stoiska z wyrobami z Turcji: potrawy, rękodzieło m. in. Ebru Art (technika marmurkowa), pamiątki, zdjęcia, lemoniada, sorbet, tradycyjne regionalne słodycze, turecka kawa, herbata, suszone owoce, malowane lampy, biżuteria, tradycyjne stroje, szale z jedwabiu, stoisko z rzeźbami z owoców, tradycyjne naleśniki tureckie Gözleme, Dom Alański (obrusy, meble, dekoracje wnętrz) i wiele innych.

Życzymy sobie jeszcze tylko słonecznej, tureckiej pogody, a już w pełni będziemy mogli poczuć klimat południowego słońca.

Gorąco zapraszamy na rynek Wodzisławia Śląskiego.

 

Ostatnie aktualnosci:

 

3 maja w Parku Miejskim w Wodzisławiu Śląskim odbył się II piknik historyczno-militarny. Zebrana publiczność miała wspaniałą okazję, by podziwiać ciekawe, historyczne inscenizacje.

 
 
 

Dodaj imprezę

Jeżeli organizujesz imprezę publiczną i uważasz, że należy opublikować informacje o tym fakcie na stronach serwisu www.wods.pl, wypełnij poniższy formularz. Po wysłaniu, informacje zostaną przekazane do redaktorów portalu.

Osoba zgłaszająca

Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
Telefon:

Informacje o imprezie

Nazwa imprezy:
Miejsce:
Organizator:
Typ wydarzenia:
Data:
Ilosc dni:

Opis wydarzenia

Uwaga:
Wysłane informacje zostaną opublikowane w dziale polecamy po telefonicznej weryfikacji danych z osobą zgłaszającą imprezę. Tylko poprawne wypełnienie wszystkich pól tekstowych umożliwia weryfikację i późniejszą publikację oferty imprezy.