wyszukaj!
Hauptseite Aktuelles
Heute

11.05.2012
Godzina: 08:26:55

11.05.1941 r.

Geburten:

Eric Burdon, w Newcastle, angielski wokalista i kompozytor, założyciel formacji muzycznej The Animals.
[mehr]

Aktuelles

Tydzień Kultury Żydowskiej ruszy niebawem

2012-05-08

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zaprasza w dniach 24-26 maja na kolejny już Festiwal Kultury Żydowskiej. Najważniejszym wydarzeniem tegorocznego festiwalu będzie niewątpliwie odsłonięcie przez naczelnego rabina Polski Michaela Schudricha kamiennego pomnika upamiętniającego dawny cmentarz żydowski u stóp wzgórza, na którym obecnie mieści się cmentarz żołnierzy radzieckich. Wydarzenie to będzie miało miejsce w czwartek 24 maja o godzinie 12:00. Po południu w budynku Muzeum wystąpi z koncertem znana krakowska pieśniarka Urszula Makosz. Wszyscy, którzy mieli już sposobność uczestniczyć w jej poprzednich koncertach wiedzą, że jest to niepowtarzalne, magiczne wydarzenie!  Piątek będzie dniem wspomnień - o swoich rodzinach, poszukiwaniach genealogicznych, odkrywaniu przeszłości i współczesnym losie Żydów na świecie opowiedzą nasi goście - potomkowie wodzisławskich rodzin Reichów, Steinitzów, Hollaendrów, Katzów i Orglerów. W sobotę na degustację potraw żydowskich w Muzeum zapraszają uczniowie wodzisławskiego Technikum Gastronomicznego. Po pokazie kulinarnym czas na ucztę kinomana - maraton filmów związanych ze współczesnym judaizmem. Zwieńczeniem wieczoru będzie koncert Ilony Bazan - wodzisławskiej nauczycielki i piosenkarki wraz z akompaniamentem Przemysława Strączka.
Pełen program, wraz z godzinami dostępny będzie już niedługo na plakatach oraz na stronie Muzeum w Wodzisławiu Śląskim.

 

Ostatnie aktualnosci:

 

3 maja w Parku Miejskim w Wodzisławiu Śląskim odbył się II piknik historyczno-militarny. Zebrana publiczność miała wspaniałą okazję, by podziwiać ciekawe, historyczne inscenizacje.

 
 
 

Dodaj imprezę

Jeżeli organizujesz imprezę publiczną i uważasz, że należy opublikować informacje o tym fakcie na stronach serwisu www.wods.pl, wypełnij poniższy formularz. Po wysłaniu, informacje zostaną przekazane do redaktorów portalu.

Osoba zgłaszająca

Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
Telefon:

Informacje o imprezie

Nazwa imprezy:
Miejsce:
Organizator:
Typ wydarzenia:
Data:
Ilosc dni:

Opis wydarzenia

Uwaga:
Wysłane informacje zostaną opublikowane w dziale polecamy po telefonicznej weryfikacji danych z osobą zgłaszającą imprezę. Tylko poprawne wypełnienie wszystkich pól tekstowych umożliwia weryfikację i późniejszą publikację oferty imprezy.