wyszukaj!
Hauptseite Aktuelles
Heute

11.05.2012
Godzina: 08:26:55

11.05.1943 r.

Geburten:

Jan Englert, aktor, reżyser, pedagog, rektor warszawskiej PWST, zagrał w wielu filmach, m.in.w serialu "Dom", w filmach fabularnych: "Akcja pod arsenałem", "Piłkarski poker", "Wielka wsypa", "Doktor Judym", "Magnat", "Kanał".
[mehr]

Aktuelles

Nauczycielskie Dni Pamięci i Pokoju

2012-05-08

W dniach 27 - 29 kwietnia 2012 r. Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Bielsku-Białej zorganizował spotkanie Zarządów Okręgów połączone z corocznymi obchodami Nauczycielskich Dni Pamięci i Pokoju. Pod patronatem ZO ZNP w Wodzisławiu Śląskim młodzież Zespołu Szkół nr 3 z Wodzisławia Śląskiego uczestniczyła w Marszu Milczenia, który odbył się w piątek 27 kwietnia o godz.11.00. Uczniowie klasy IIC i IIA wraz z nauczycielami przeszli od obozowej bramy na dziedziniec bloku śmierci i tam złożyli wieńce. Zapalili znicze w podziemiach bloku nr 11 - miejscu śmierci głodowej św. Maksymiliana Kolbego i Mariana Batki. Złożyli też kwiaty i znicze w byłym Auschwitz II-Birkenau pod pomnikiem ofiar obozu. W szczególności pamiętając, iż tego dnia przypadła 71. rocznica śmierci w obozie KL Auschwitz polskiego wychowawcy Mariana Batki, który został aresztowany przez Niemców w drodze na tajną lekcję.

Izabela Antończak

 

 

Ostatnie aktualnosci:

 

3 maja w Parku Miejskim w Wodzisławiu Śląskim odbył się II piknik historyczno-militarny. Zebrana publiczność miała wspaniałą okazję, by podziwiać ciekawe, historyczne inscenizacje.

 
 
 

Dodaj imprezę

Jeżeli organizujesz imprezę publiczną i uważasz, że należy opublikować informacje o tym fakcie na stronach serwisu www.wods.pl, wypełnij poniższy formularz. Po wysłaniu, informacje zostaną przekazane do redaktorów portalu.

Osoba zgłaszająca

Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
Telefon:

Informacje o imprezie

Nazwa imprezy:
Miejsce:
Organizator:
Typ wydarzenia:
Data:
Ilosc dni:

Opis wydarzenia

Uwaga:
Wysłane informacje zostaną opublikowane w dziale polecamy po telefonicznej weryfikacji danych z osobą zgłaszającą imprezę. Tylko poprawne wypełnienie wszystkich pól tekstowych umożliwia weryfikację i późniejszą publikację oferty imprezy.