Menu


Baza projektów badawczych



W celu jak najszerszego rozpowszechnienia informacji na temat realizowanych projektów badawczych, jak również zapewnienia dostępu do danych i informacji, uzyskanych dzięki środkom publicznym, Departament Zarządzania Europejskim Funduszem Społecznym (Instytucja Zarządzająca Programem Kapitał Ludzki) przygotował ogólnodostępną bazę wyników uzyskanych w ramach projektów badawczych, zrealizowanych z wykorzystaniem środków EFS.

RSS

Wyszukiwarka

Stworzony moduł wyszukiwania zrealizowanych projektów badawczych umożliwia wyszukiwanie poszczególnych pozycji ze względu na Priorytet, w ramach którego dany projekt badawczy został zrealizowany oraz obszar, w ramach którego dane badanie zostało zrealizowane (województwo lub cały kraj).

Warto również zwrócić uwagę, iż w tytule każdego projektu znajduje się informacja na temat roku zakończenia realizacji badania. Jednocześnie wybranie opcji "cały kraj" pozwala uzyskać projekty realizowane na poziomie ogólnopolskim, natomiast pozostawienie pola obszaru pustym, pozwala uzyskać informacje na temat wszystkich projektów badawczych realizowanych w ramach wybranego Priorytetu.

Od: wybierz datę

Do: wybierz datę

Raport podsumowujący realizację projektu badawczego pn. "Diagnoza potencjału gospodarki województwa śląskiego pod kątem rozwoju kompetencji informacyjno-komunikacyjnych pracowników i pracodawców"

Celem projektu badawczego była diagnoza poziomu dostosowania kompetencji informacyjno-komunikacyjnych i międzykulturowych pracowników/pracownic i pracodawców województwa śląskiego, niezbędnych do adaptacji i modernizacji przedsiębiorstw w zmieniających się warunkach zglobalizowanej gospodarki, z uwzględnieniem danych wrażliwych ze względu na płeć.

więcej

Raport podsumowujący realizację projektu, pn. „Praca i staż jak z mosiądzu dla bezrobotnych w Grudziądzu”

Celem projektu była poprawa dostępu do zatrudnienia 155 osób bezrobotnych (93 kobiet i 62 mężczyzn) zagrożonych wykluczeniem społecznym, zamieszkałych na terenie Grudziądza do 31 grudnia 2011 r. Wsparciem w ramach projektu objętych zostało 160 osób bezrobotnych (w tym 102 kobiety i 58 mężczyzn), zarejestrowanych w PUP w Grudziądzu.

więcej

Raport podsumowujący realizację projektu pn. „Staż i roboty publiczne dla bezrobotnego z powiatu grudziądzkiego”

Celem projektu była poprawa dostępu do zatrudnienia 142 osób bezrobotnych (85 kobiet i 57 mężczyzn) zagrożonych wykluczeniem społecznym, zamieszkałych na terenie Grudziądza do 31 grudnia 2011 r. Wsparciem w ramach projektu objętych zostało 145 osób bezrobotnych (w tym 89 kobiet i 56 mężczyzn), zarejestrowanych w PUP w Grudziądzu.

więcej

Lubelszczyzna 2020. Rozwój ale w jakim kierunku? 2011

Celem badania jest analiza głównych tendencji rozwojowych województwa lubelskiego w latach 1999-2009 na tle kraju, zdiagnozowanie obecnej sytuacji przedsiębiorstw, zidentyfikowanie głównych kierunków w jakich przedsiębiorstwa się rozwijają oraz przedstawienie Lubelszczyzny w perspektywie roku 2020.

więcej

Diagnoza potrzeb edukacyjnych w obszarze szkolnictwa zawodowego w branży motoryzacyjnej na Dolnym Śląsku, 2010

Zdiagnozowanie potrzeb edukacyjnych w obszarze szkolnictwa zawodowego w branży motoryzacyjnej na Dolnym Śląsku oraz wskazanie kierunków rozwoju kształcenia i dostosowania go do potrzeb rynku pracy. Branża motoryzacyjna jest główną gałęzią przemysłu w regionie, a Dolny Śląsk ma szansę stać się liderem w Europie Środkowej.

więcej

Badania ogólnopolskie rodziców nt. oczekiwań dot. instytucjonalnej opieki naddzieckiem, jako instrumentu ułatwiającego godzenie życia zawodowego z rodzinnym, 2011

W ramach projektu zostały przeprowadzone ogólnopolskie badania, których celem było ustalenie potrzeb, oczekiwań, możliwości stosowania instrumentów ułatwiających godzenie życia zawodowego z rodzinnym. Szczególną uwagę zwrócono na organizację instytucjonalnej opieki nad dzieckiem, w tym w miejscu pracy, w postaci przyzakładowych przedszkoli i żłobków.

więcej

Raport z ewaluacji końcowej projektu „Dialog społeczny w kobiecym stylu”, 2011

Celem ogólnym badania była ocena zrealizowanego projektu oraz stopnia osiągnięcia zakładanych celów i rezultatów projektu. Wnioski z badania ewaluacyjnego mają przyczynić się do poprawy jakości, a przede wszystkim efektywności projektów szkoleniowych realizowanych dla członków i członkiń Związku Zawodowego Górników w Polsce oraz Związku Pracodawców Górnictwa Węgla Kamiennego.

więcej

Zapobieganie bezczynnosci organów administracyjnych, 2010

Głównym celem badania było: Monitorowanie i diagnoza praktyki organów administracyjnych w przedmiocie efektywnosci, czestotliwosci i skutecznosci wykorzystania instrumentu „zażalenia na bezczynnosc organu” (k.p.a.), czyli terminowosci działania organów i przyczyn bezczynnosci organów administracji. Badanie służy analizie postepowania administracyjnego (ostatnie 3 lata praktyki Samorządowych Kolegiów Odwoławczych i Urzedów Wojewódzkich oraz opinie klientów administracji publicznej), uzasadnia także projekt inicjatywy ustawodawczej, zmierzajacej do rekonstrukcji prawnej przepisów regulujacych postepowanie administracyjne w przedmiotowym zakresie projektu. Badania uzupełnia analiza porównawcza srodków zapobiegania bezczynnosci w wybranych krajach Europy Zachodniej.

więcej

Przeprowadzenie w ramach projektu „Jawność i kompetencja” analizy formalno-prawnej oświadczeń majątkowych składanych przez radnych i funkcjonariuszy samorządowych i zamieszczonych na stronach Biuletynów Informacji Publicznej Urzędów Marszałkowskich, 2010

Głównymi celami projektu było:

  • zbadanie praktycznych aspektów funkcjonowania obowiązku składanych oświadczeń majątkowych przez funkcjonariuszy samorządowych szczebla województwa samorządowego w Polsce;
  • zwiększenie wrażliwości funkcjonariuszy samorządowych na dotyczący ich obowiązek składania rzetelnych oświadczeń majątkowych, oraz zwrócenie szczególnej uwagi na ewentualne skutki niewłaściwego złożenia oświadczeń;
  • sformułowanie uwag de lege lata i de lege ferenda odnośnie regulacji prawnych obejmujących składanie oświadczeń majątkowych przez funkcjonariuszy publicznych.
więcej

Plany i priorytety gminy 2011-2014, 2011

Celem badania było zebranie (ankietą on-line) danych od samorządów gminnych informacji dotyczących ich planów i priorytetów w działaniach w rozpoczetej kadencji władz lokalnych. Zbieranie danych jest kontynuacją idei "Bilansu kadencji" - głównego produktu projektu. Władze samorządowe, przesyłając dane dotyczące planów na najbliższą kadencję, dostarczyły informacji, które mogą stanowić dobry punkt wyjścia przy tworzeniu kolejnego "Bilansu kadencji".

więcej

Badanie efektywności mechanizmów konsultacji społecznych, 2011

Badanie miało na celu wypracowanie narzędzi promocnych w badaniu efektywności mechanizmów konsultacji społecznych. W wyniku badania powstać miała diagnoza sytuacji w obszarze dialogu obywatelskiego, która pozwoli zaplanować zakres wsparcia  (systemowego i konkursowego) w kolejnych latach realizacji PO KL.

więcej

Diagnoza działalności organizacji pozarządowych pod kątem istnienia standardów działania, 2010

Badanie miało na celu wypracowanie diagnozy działalności organizacji pozarządowych pod kątem istnienia standardów działania oraz opracowanie rekomendacji dotyczących wypracowania standardów działania sektora organizacji pozarządowych. Badanie pozwoliło usystematyzować wiedzę na temat istnienia standardów działania sektora organizacji pozarządowych. Wypracowanie standardów będzie przedmiotem konkursów ogłaszanych w ramach Poddziałania 5.4.2.

więcej

Diagnoza organizacji infrastrukturalnych oraz identyfikacja zapotrzebowania organizacji pozarządowych na usługi świadczone przez organizacje infrastrukturalne, 2010

Badanie miało na celu zdiagnozowanie sytuacji w obszarze funkcjonowania regionalnych i lokalnych centrów informacji i wspomagania organizacji pozarządowych. Pozwoliło także na zidentyfikowanie zapotrzebowania organizacji pozarządowych na usługi doradczo-szkoleniowe centrów.

Na podstawie wyników badania ogłaszane są konkursy w ramach Poddziałania 5.4.2 (2010 r. oraz 2011 r.)

więcej

Lobbing w samorządzie województwa, 2010

Celem badaczy było ustalenie, na ile zjawisko lobbingu występuje na szczeblu samorządu wojewódzkiego i jaki jest jego charakter – jakie są obszary i metody lobbingu w województwach samorządowych, kto i przez kogo jest lobbowany i jaki jest stosunek przedstawicieli administracji samorządowej do tych zabiegów. Chcieliśmy także ustalić, czy do działań lobbingowych w samorządzie wojewódzkim stosują się jakiekolwiek istniejące regulacje ustawowe czy pozaustawowe – i czy istnieje potrzeba dalszego uregulowania tej kwestii.

więcej

Diagnoza stanu współpracy organizacji pozarządowych w województwie małopolskim – badania jakościowe, 2010

Podstawowym celem realizowanego projektu była diagnoza współpracy organizacji pozarządowych w Małopolsce, określenie charakterystyki barier utrudniających współpracę, określenie potrzeb i oczekiwań organizacji pozarządowych w stosunku do prowadzonej działalności oraz określenie rekonstrukcji modeli współpracy między organizacjami pozarządowymi oraz organizacjami a samorządem lokalnym.

więcej