WYGRYWAMY TURNIEJ W KRAKOWIE!!!

a w cieniu Odry pozostały takie zespoły jak : Hutnik Kraków, Sandecja Nowy Sącz, Wisła Kraków,

Podbeskidzie Bielsko Biała ,Unia Warszawa, Piast Gliwice,

Śląsk Wrocław, Widzew Łódź czy Raków Częstochowa

Sobota ... na turniej przyjeżdżamy jako jeden z pierwszych zespołów. Mimo wielkich oczekiwań nikt wtedy nie przypuszczał że odniesiemy tak duży sukces. Zawodnicy przebierają się i w skupieniu podchodzą do pierwszego meczu w swej grupie. Po średnim, bardzo wyrównanym i niezbyt ciekawym spotkaniu remisujemy bezbramkowo z Motorem i zdobywamy swój pierwszy punkt w grupie. Żadna z drużyn nie stworzyła ciekawszych akcji w meczu.

Kolejne spotkanie w grupie....tym razem z Wisłą Kraków dostarczyło już znacznie więcej emocji. Przystapiliśmy do ataku i na efekt nie trzeba było długo czekać. W zamieszaniu Łukasz uderza na bramkę zza pola karnego, a zasłonięty bramkarz przepuszcza piłkę do bramki. Zdobywamy pierwszą bramkę w turnieju i wychodzimy na prowadzenie. Po kilku minutach Wisła jednak odpowiada, przeprowadzając składną akcję z prawej strony boiska zakończoną golem. Mamy remis i mecz rozpoczyna się od początku. Tempo gry jednak wzrasta, każdy chce wygrać....Mija kilka minut i w sytuacji sam na sam ponownie staje Łukasz. Arena na chwilę milknie ... a Łukasz oddaje mocne uderzenie z odległości kilku metrów. Niestety piłka odbija się tylko od poprzeczki. Wisła w odpowiedzi przeprowadza kolejną składną akcję i wychodzi na prowadzenie. Do końca meczu pozostało 5 minut. Chłopacy jednak się nie poddali i pokazali charakter. Na 3 minuty przed końcem meczu bramkarza gospodarzy z najbliższej odległości pokonuje sam Dawid Buczek i ponownie mamy remis. Wynik spotkania nie uległ już zmianie, a my powiększamy swój dorobek o kolejny punkt.

Kolejnym przeciwnikiem był zespół stołeczny - Unia Warszawa. Gramy już znacznie lepiej, mamy zdecydowaną przewagę i stwarzamy kilka groźnych sytuacji. Warszawiacy zostali zepchnięci do obrony... a my strzelamy zwycięskiego gola i zdobywamy pierwsze 3 pkt w turnieju.

Ostatnie spotkanie w grupie eliminacyjnej rozgrywamy z szkółką piłkarską z Wrocławia. Był to bardzo dobry techniczny zespół, który na swym koncie do tej pory zdobył 4 pkt. Graliśmy więc o awans - zwycięzca przechodził do finałów a przegrany odpadał.
Nasz zespół od początku zaatakował. I już w pierszych minutach przed swą szansą stanął domiś (Dominik Piechula). Jego strzał okazał się jednak minimalnie nie celny. Minutę później do odbitej piłki przed pole karne dochodzi nasz kapitan Jacek Wuwer. Po jego bardzo precyzyjnym strzale w lewy dolny róg bramki objęliśmy prowadzenie. Do końca spotkania było jeszcze kilka sytuacji lecz wynik nie uległ zmianie.
 Był to ostatni mecz rozgrywany w dniu dzisiejszym ...Na swym koncie gromadzimy 8 pkt i zajmujemy I miejsce w bardzo silnej grupie.

Po południu było chwilę rozluźnienia. Drużyna udało się na miasto i zwiedziła kościół Mariacki, a następnie zaliczyła obowiązkowo KFC. Następnie udaliśmy się na miejsce zakwaterownia.

Podniesieni wczorajszym sukcesem w drugim dniu turnieju, nasi zawodnicy stają na wysokości zadania i pokazują na co ich stać. Swym przeciwnikom nie pozostawiamy żadnych złudzeń kto jest lepszy. Pokonujemy kolejno Sandecje i Podbeskidzie by w finale zmierzyć się z drużyną Hutnika Kraków. Był to swego rodzaju rewanż za poprzedni rok (Hutnik pokonał nas w drodze do półfinału 3:2) .....w pełni udany:)

ale po kolei:

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym zagraliśmy z drużyną Sandecji. Był to najtrudniejszy przeciwnik w turnieju, techniczny i grający bardzo dobrze piłką. Rozpoczynamy jednak bardzo dobrze. W środku Jacek i Kuba przecinają podania przeciwnika i przejmują piłkę. Po jednej takiej sytuacji Kuba decyduje się na strzał z połowy boiska i zdobywa chyba najładniejszą bramkę turnieju. Mocno uderzona piłka przelatuje nad bramkarzem przeciwnika i ląduje w siatce tuż pod poprzeczką. Mamy bramkę i do końca nie dajemy sobie już odebrać zwycięstwa. W całym spotkaniu Sandecja nie stwarza żadnej sytuacji podbramkowej, ale oddaje kilka groźnych strzałów z połowy boiska. Na nasze szczęście ....nie celnych:) Po 16 minutach gry mamy awans do półfinału.

A tu naszym kolejnym przeciwnikiem był zespół z Podbeskidzia.

Podbudowani kolejnym sukcesem ruszyliśmy do ataku.....Ostry presing powoduje że goście popełniają błąd w obronie, a sytuację sam na sam wykorzystuje grający bardzo dobrze w turnieju Damian Bernacki. Mija druga minuta spotkania strzał Jacka broni bramkarz Podbeskidzia, ale dobitka Łukasza jest już skuteczna...i mamy 2:0 po 2 minutach gry. Bardzo dobre spotkanie rozgrywa Radek Olszyna i Michał Owsiak - najmłodszy uczestnik turnieju. Chwilę później najbardziej waleczny Dzióba dopina swego i zdobywa bramkę....mamy 3:0 i wielkie brawa dla Dawida. Podbeskidzie ani razu nie zagroziło naszej bramce, a my zasłużenie wygraliśmy mecz półfinałowy.

Jesteśmy w finale.

Gramy z Hutnikiem uważanym przez większośc za faworyta całego turnieju i tego meczu. Jednak to nie przestraszyło naszych zawodników. Pałani żądzą rewanżu za poprzedni rok przystępujemy do meczu. Rozgrywamy najlepsze spotkanie turnieju. Rozpoczyna się przez 16 minut desperacka obrona Hutnika. W całym spotkaniu Hutnik nie stworzył ani jednej sytuacji, nie oddał ani jednego strzału i jeśli dobrze liczyć przeszedł chyba z 3 razy połowę boiska. Błąd w defensywie gospodarzy dobrze wykorzystuje Łukasz i mamy 1:0. Parę minut póżniej mocne uderzenie Kacpra w pole karne a Łukasz po raz drugi pokonuje bramkarza Hutnika. Milkną trybuuny i ostry doping kibiców dla Hutnika ..my zaś czakamy na końcowy gwizdek....nie dajemy już sobie odebrać zwycięstwa...następuje odliczanie ostatnich 10 sekund finalu.....i wygrywamy!!! ODRA MISTRZEM TURNIEJU :)!!!!

To jednak nie koniec emocji. - Łukasz z 5 trafieniami staje do walki o tytuł króla strzelców turnieju. W parze z Kewinem przegrywa jednak jedenastki z zawodnikiem z Rakowa Częstochowy.

Na koniec odbieramy Kryształowy Puchar , dostajemy nagrody i medale a Łukasz mimo iż nie zdobył króla strzelców został okrzyknięty najlepszym zawodnikiem turnieju.

Łukasz Krakowczyk zgarnia nagrodę i Puchar Najlepszego Zawodnika Turnieju.

"Był to bardzo silny turniej na którym rozegraliśmy 7 spotkań. W sześciu z nich zagraliśmy na zero w tyłach a jedynym przeciwnikiem ktory zdołał nas pokonać była sama Wisła Kraków. Bardzo cieszy więc gra naszych małych zawodników. Gratulacje dla nich, za serce i walkę w turnieju , za zapał jaki włożyli w drodze do zwycięstwa, w pełni zasłużonego. Przed nami nadal jeszcze wiele pracy...ale myślę że jesteśmy na dobrej drodze i wszystko idzie w dobrym kierunku:) Chciałbym też podziękować wszystkim kibicom i rodzicom za mocny doping dla naszej drużyny, bardzo się przydał i zapraszamy na kolejne turnieje." - Trener

Kadra: Jona Daniel , Paszek Kewin, Buczek Dawid, Piechula Dominik, Szweda Kacper, Bojko Przemysław, Jacek Wuwer, Panic Jakub, Dziób Dawid, Michał Owsiak, Bernacki Damian, Stachurski Marcin, Krakowczyk Łukasz, Olszyna Radosław

PISZĄ O NAS:
Wyniki i miejsca drużyn występujących w tym turnieju można zobaczyć na stronie sportowego tempa : http://sportowetempo.pl/pn_malopolska_rozgrywki_halowe/artykul/7209_Kiedys_to_bedzie_trzon_polskiej_ligi_J%26J_Cup_w_Skotnikach

WODZISŁAW ŚL.
II miejsce - "Międzynarodowy Turniej z okazji  42 dni Wodzisławia Śl. "